تاریخ انتشار : دوشنبه 15 ژانویه 2024 - 5:04
کد خبر : 5807

در گفتگو با یک نماینده مجلس بررسی شد

دستاوردهای پلاک گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد

دستاوردهای پلاک گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد را اقدامی مثبت ارزیابی کرد. به گزارش پایگاه خبری «مناطق آزاد» رضا تقی پورانوری با بیان اینکه علاوه بر اینکه پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد در کاهش مصرف سوخت و تعدیل قیمت خودرو در بازار اثرگذار است، گفت: این خودروها دارای استانداردهای لازم هستند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد را اقدامی مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه خبری «مناطق آزاد» رضا تقی پورانوری با بیان اینکه علاوه بر اینکه پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد در کاهش مصرف سوخت و تعدیل قیمت خودرو در بازار اثرگذار است، گفت: این خودروها دارای استانداردهای لازم هستند و عرضه این خودروها در بازار قدری از عطش تقاضا را فروکش می‌کند.

وی افزود: این خودروها با رعایت مقررات وارد مناطق آزاد شدند و از استانداردهای لازم برخوردار هستند و پلاک‌گذاری آن‌ها موجب رفع بخشی از نیاز بازار می‌شود.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد، شروع مناسبی برای واردات خودروهای دست دوم است و آثار مثبت بسیاری بر بازار این کالا خواهد داشت، می‌توان این فرمول را به خودروهای کارکرده نیز تعمیم داد و یا از این مسیر و یا به صورت مستقیم خودروهای کارکرده را وارد کشور کرد.

وی با بیان اینکه علاوه بر اینکه پلاک‌گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد در کاهش مصرف سوخت و تعدیل قیمت خودرو در بازار اثرگذار است، اضافه کرد: این خودروها دارای استانداردهای لازم هستند و عرضه این خودروها در بازار قدری از عطش تقاضا را فروکش می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه این سیاست باید تداوم داشته باشد و بستر واردات خودروهای دست دوم نیز فراهم شود، تصریح کرد: نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که چرخه و زنجیره باید به گونه‌ای تعریف شود که این اقدام موجب بروز شوک قیمتی خودرو در مناطق آزاد نشود و مشکل کمبود به مناطق آزاد منتقل نشود./خانه ملت

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.