تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 23 می 2024 - 6:11
کد خبر : 10887

در دیدار با مسئولان مرکز استاندارد طبیعی چین بررسی شد:

فرصت‌های همکاری و مشارکت ایران و چین در زمینه گیاهان دارویی

فرصت‌های همکاری و مشارکت ایران و چین در زمینه گیاهان دارویی

در دیدار محمدعلی رضایی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران با مسئولان مرکز استاندارد طبیعی چین، بر وجود فرصت‌های همکاری و مشارکت ایران و چین در زمینه گیاهان دارویی تأکید شد. به گزارش پایگاه خبری «مناطق آسیا» محمدعلی رضایی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران در جریان سفر به چین با همراهی کاظم خاوازی، قائم‌مقام وزیر کشاورزی

در دیدار محمدعلی رضایی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران با مسئولان مرکز استاندارد طبیعی چین، بر وجود فرصت‌های همکاری و مشارکت ایران و چین در زمینه گیاهان دارویی تأکید شد.

به گزارش پایگاه خبری «مناطق آسیا» محمدعلی رضایی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران در جریان سفر به چین با همراهی کاظم خاوازی، قائم‌مقام وزیر کشاورزی و علی شریعتی مقدم، نایب‌رئیس اتحادیه گیاهان دارویی با برخی مقامات وزارت کشاورزی چین و فعالان بخش کشاورزی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در دیدار با مقامات وزارت کشاورزی چین، در درجه اول بر مشارکت آکادمی شیلات، پیشرفت در انجماد و نگهداری محصولات آبزی و فناوری‌های نوآورانه در تولید ماهی‌ها و آبزیان تجاری متمرکز بود و در آن بر فرصت‌های همکاری دوجانبه برای تقویت شیوه‌های آبزی‌پروری، به اشتراک گذاشتن پیشرفت‌های فناوری و تقویت سرمایه‌گذاری‌های مشترک تأکید شد.

ظرفیت پیشرفت‌های قابل‌توجه در بخش شیلات با تلاش‌های مشترک، یک نکته کلیدی بود و هر دو طرف در این دیدار نسبت به مشارکت‌های آتی ابراز خوش‌بینی کردند که می‌تواند برای زمینه‌های کشاورزی و دارویی در هر دو کشور مفید باشد.

در جریان این سفر، محمدعلی رضایی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران با همراهی کاظم خاوازی، قائم‌مقام وزیر کشاورزی، از گلخانه‌های پیشرفته که با بودجه قابل‌توجه شرکت‌های چینی توسط کشورهای اروپایی ازجمله هلند ساخته شده‌اند بازدید کردند.

در این بازدید شیوه‌های کشاورزی پیشرفته و فناوری‌های نوآورانه گلخانه‌ای و همچنین باغ‌های مدرن طراحی شده در محیط‌های گلخانه‌ای موردتوجه قرار گرفت که نشان‌دهنده تعهد به کشاورزی پایدار و کارآمد است.

همچنین در جریان سفر هیات کشاورزی ایران به چین، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران به همراه علی شریعتی مقدم، نایب‌رئیس اتحادیه گیاهان دارویی، زعفران و فرآورده‌های غذایی، از مرکز استاندارد طبیعی چین، یکی از بزرگ‌ترین آزمایشگاه‌های آسیا در زمینه گیاهان دارویی و زعفران بازدید کردند.

در جریان این بازدید، در مورد تحقیقات و توسعه پیشرفته مرکز استاندارد طبیعی چین در زمینه کشت و فرآوری انواع گیاهان دارویی بحث شد و دو طرف فرصت‌های همکاری با تمرکز بر ادغام میراث غنی گیاهان دارویی ایران با تخصص علمی این مرکز را بررسی کردند.

به عقیده دو طرف، ایران و چین فرصت‌های زیادی برای همکاری در زمینه گیاهان دارویی دارند و این مشارکت با هدف پیشبرد تحقیقات، ارتقای کیفیت محصول، و گسترش دسترسی به بازار در بخش‌های کشاورزی و دارویی هر دو کشور، نوید رشد و نوآوری متقابل را می‌دهد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.