تاریخ انتشار : شنبه 25 می 2024 - 9:00
کد خبر : 10904

رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران گفت:

مبنای واقعی تعطیلی روزهای شنبه اقتصادی است نه سیاسی

مبنای واقعی تعطیلی روزهای شنبه اقتصادی است نه سیاسی

فرج‌الله معماری، رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران گفت: تصمیم مجلس مبنی بر تعطیلی شنبه‌ها به‌جای پنج‌شنبه‌ها بخشی از نگرانی فعالان اقتصادی درباره مشکلات انجام عملیات بانکی و حضور در بازار جهانی را برطرف می‌کند. به گزارش پایگاه خبری «مناطق آسیا» معماری، رئیس اتاق سمنان ادامه داد: تعطیلات پایان هفته برای کسب‌وکارها مشکل‌ساز است و

فرج‌الله معماری، رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران گفت: تصمیم مجلس مبنی بر تعطیلی شنبه‌ها به‌جای پنج‌شنبه‌ها بخشی از نگرانی فعالان اقتصادی درباره مشکلات انجام عملیات بانکی و حضور در بازار جهانی را برطرف می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری «مناطق آسیا» معماری، رئیس اتاق سمنان ادامه داد: تعطیلات پایان هفته برای کسب‌وکارها مشکل‌ساز است و تصمیم‌گیری برای سازمان‌دهی این تعطیلات اقدام بسیار درستی است. تعطیلی روز شنبه صرفاً برای حضور بیشتر و بهتر در بازارهای جهانی و توسعه تجارت مطرح است هیچ دلیل دیگری ندارد.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران معتقد است: در ایام هفته، تعطیلات ایران و تعطیلات جهان به‌گونه‌ای نباشد که بخشی از بنگاه‌های اقتصادی ایران از مدار تجارت به‌موقع خارج شوند. به تعطیلی روز شنبه نباید نگاهی سیاسی داشت یا اینکه با وجهه شرعی این موضوع را تحلیل کرد. همان‌طور که برخی از علما هم تأکید کرده‌اند، تعطیلی شنبه را باید با وجود اجتماعی تبیین کرد. به این معنی که چگونه می‌توانیم حضور ایران و بنگاه‌های اقتصادی کشور را در بازارهای جهانی توسعه دهیم.

او ادامه داد: اگر تعطیلات ایران با تعطیلی دنیا منطبق باشد، زمان ارتباطات تجاری ایران با شرکای خارجی‌اش بیشتر می‌شود. اینکه بخواهیم خود، زمان ارتباط بنگاه‌های اقتصادی را با دنیا کمتر کنیم، آسیب‌رسان است.

معماری تصریح کرد: تعطیلی روز شنبه موضوعی است که با رفاه اقتصادی و آسایش مردم در ارتباط است و نباید این موضوع را به شیوه‌های دیگر تحلیل کرد. باید از سیاسی کردن تعطیلی شنبه‌ها خودداری شود.

او ادامه داد: مبنای واقعی تعطیلی روزهای شنبه اقتصادی است نه سیاسی یا وجهه دیگر. انتظار فعالان اقتصادی از سیاست‌گذاران این است که فرصت و زمان بیشتری برای فعالیت اقتصادی آن‌ها فراهم شود تا نتیجه مستقیم تجارت خارجی، در رفاه عمومی ظاهر شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.