تاریخ انتشار : یکشنبه 9 ژوئن 2024 - 12:36
کد خبر : 11479

سرپرست سازمان خصوصی سازی:

منافع مولدسازی بایستی به دستگاه مالک املاک برسد

منافع مولدسازی بایستی به دستگاه مالک املاک برسد

سرپرست سازمان خصوصی سازی در سیزدهمین جلسه کمیته راهبری مولدسازی گفت: موفقیت مولدسازی زمانی صورت می گیرد که دستگاهها نیز در این زمینه همراه باشند. به گزارش پایگاه خبری «مناطق آسیا»  ابراهیم بازیان در سیزدهمین جلسه کمیته راهبری مولدسازی که با حضور سعید ملا اسماعیلی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی و مهدی دسینه

سرپرست سازمان خصوصی سازی در سیزدهمین جلسه کمیته راهبری مولدسازی گفت: موفقیت مولدسازی زمانی صورت می گیرد که دستگاهها نیز در این زمینه همراه باشند.

به گزارش پایگاه خبری «مناطق آسیا»  ابراهیم بازیان در سیزدهمین جلسه کمیته راهبری مولدسازی که با حضور سعید ملا اسماعیلی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی و مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان برگزار شد افزود: استراتژی و شعار سازمان خصوصی سازی در زمینه مولدسازی، “از دستگاه، با دستگاه، برای دستگاه” است.

سرپرست سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه منافع مولدسازی بایستی به دستگاه مالک املاک برسد افزود: بدون همکاری دستگاه مالک املاک، مولدسازی به نتیجه مطلوب نمی رسد.

بازیان با تاکید بر اینکه مدیران کل امور اقتصادی و دارایی بایستی در همکاری مطلوب و کامل با دستگاههای مالک املاک و دارایی های دولتی باشند خاطرنشان کرد: توجه به این نکته باعث می شود تا مولدسازی مسیر درستی را طی کند و به نتایج مطلوب نیز دست پیدا کنیم.

بازیان در ادامه در زمینه ارزش افزایی املاک دولت نیز گفت: املاکی که بعنوان املاک مازاد در کارگروههای استانی مولدسازی به تصویب رسیده اند بایستی ارزش افزایی شوند.

وی تصریح کرد: یکی از روشهای بسیار مفید در زمینه ارزش افزایی املاک دولت، تفکیک کردن این املاک است، زیرا با تفکیک کردن، ارزش ریالی این املاک به شدت افزایش پیدا می کند علاوه بر اینکه مشتری برای خرید این املاک بیشتر خواهد بود.

سرپرست سازمان خصوصی سازی ادامه داد: تفکیک کردن املاک دولتی بزرگ متراژ و تبدیل کردن آنها به زمینهایی با مساحت کمتر، باعث می شود تا در زمینه بازاریابی و فروش نیز مشکلات کمتر شود و در شرایط کنونی که رکود در بازار املاک وجود دارد، برای اینگونه املاک که غالبا جزو املاک ارزشمند هر شهری هستند، مشتری وجود داشته باشد.

در ادامه این جلسه، سعید ملا اسماعیلی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی و دکتر مهدی دسینه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هرمزگان، در گزارشی، وضعیت مولدسازی در استانهای ذیربط را تشریح کرده و مشکلات موجود در زمینه مولدسازی را مطرح کردند.

سرپرست سازمان خصوصی سازی هم در این جلسه، راهکارهای لازم را در خصوص این چالشها و مشکلات ارائه کرد.

همچنین میثم پیله فروش رئیس مرکز ملی مولدسازی دارایی های دولت و مدیران مناطق 2،1 و 3 این مرکز، به سوالات مدیران کل هرمزگان و مرکزی در زمینه مولدسازی پاسخ داده و مشکلات مولدسازی در استانها را مورد بررسی قرار دادند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.