تاریخ انتشار : چهارشنبه 31 اکتبر 2018 - 8:53
کد خبر : 981

چطور صندوق امانات اجاره کنیم؟

رقم اجاره و ودیعه صندوق امانات در یکی از بانک‌های دولتی نشان می‌دهد که برای صدور سند اجاره حداقل اجاره سالانه ۵۰ هزار تومان و ودیعه اجاره بها نیز حداقل ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است. تجارت آسیا – نگهداری اشیای قیمتی در منزل همواره نگرانی هایی را برای افرد به همراه دارد از این

رقم اجاره و ودیعه صندوق امانات در یکی از بانک‌های دولتی نشان می‌دهد که برای صدور سند اجاره حداقل اجاره سالانه ۵۰ هزار تومان و ودیعه اجاره بها نیز حداقل ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

تجارت آسیا – نگهداری اشیای قیمتی در منزل همواره نگرانی هایی را برای افرد به همراه دارد از این رو بانک‌ها با ارائه صندوق امانات می‌توانند در نگهداری امن اشیا به افراد کمک کنند.

به طور کلی بیشتر بانک‌ها در برخی از شعب به ویژه شعب مرکزی دارای صندوق امانات هستند و در اندازه‌های مختلف این صندوق‌ها را به افراد اجاره می‌دهند که بسته به سایز باید هزینه‌های مختلفی برای آن پرداخت کرد.

بررسی جزئیات صندوق امانات یکی از بانک‌های دولتی نشان می‌دهد هریک از این صندوق‌ها به دو قفل مجهز بوده به طوریکه یک قفل مربوط به مشتری و یک قفل متعلق به بانک است که هر قفل دارای یک کلید اصلی و یک کلید یدکی بوده و هر دو کلید قفل مشتری موقع اجاره به وی تحویل داده می‌شود.

لازم به ذکر است که اگر هر دو کلید مشتری مفقود شود بانک مجبور به شکستن صندوق می‌شود و مشتری باید طبق تعرفه بانک بهای قفل و دو کلید و همچنین هزینه‌های تعمیر صندوق را بپردازد.

در صورتی که یکی از کلید‌های قفل مشتری مفقود شود مشتری باید سریع بانک را مطلع کند تا قفل صندوق با حضور وی تغییر داده شود و در این صورت مشتری ملزم به پرداخت مبلغی بابت بهای کلید و هزینه تعمیر قفل طبق تعرفه بانک می‌شود.

مشتریانی که دارای گواهینامه اجاره صندوق هستند در ساعات اداری می‌توانند به محل صندوق اجاره‌ای مراجعه و پس از تکمیل و امضاء پروانه ورود و تحویل آن به مسئول مربوطه به صندوق خود سرکشی نمایند.

همچنین مشتری می‌تواند برای باز کردن صندوق به شخصی وکالت دهد تا در صورت نیاز به بانک مراجعه کند که برای این امر باید مراحل خاص خود طی شود.

در این بین افتتاح حساب برای اجاره یک صندوق برای متقاضی اجباری است و افراد بعد از تکمیل برگ درخواست اجاره صندوق امانات و کارت نمونه امضا و پرداخت کارمزد سالانه صندوق می‌توانند کلید‌های مربوطه را تحویل بگیرند.

بررسی میزان از رقم اجاره و ودیعه صندوق در یکی از بانک‌های دولتی نشان می‌دهد که برای صدور سند اجاره حداقل اجاره سالانه ۵۰ هزار تومان و ودیعه اجاره بها نیز حداقل ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

با این تفاسیر بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند اشیای قیمتی خود را به جای اجاره صندوق امانات در منازل نگهداری کنند و هزینه‌ای برای نگهداری اموال خود نپردازند و ریسک سرقت اموال خود را همیشه به همراه خود داشته باشند./میزان

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.